System Wentylacji TEN AIR Technology

System chłodzenia

Krowy bardzo dobrze znoszą temperatury od 1 do 21°C. Powyżej 21°C, w warunkach normalnej wilgotności względnej, zaczynają czuć niepokój. Sygnały stresu cieplnego pojawia się wraz ze wzrostem temperatury rektalnej (powyżej 39,1°C), wzrostem częstotliwości oddechów, spadkiem produkcji i spożycia mleka (John J. Tyson, Extension Educator del Dairy Team 2012)

 

Oferujemy szeroką gamę rozwiązań w zakresie profesjonalnego systemu wentylacji krów, które pozwalają sprawdzić mikroklimat fermy i pomóc zwierzętom bez szwanku przezwyciężyć okresy charakteryzujące się wysoką temperaturą, jak to się obecnie bardzo często zdarza w okresie letnim. Nasze wentylatory, dzięki specjalnej konstrukcji łopatek, pozwalają na równomierny ruch większego natężenia przepływu powietrza w porównaniu do innych systemów wentylacyjnych obecnych na rynku, skutecznie obniżając ciepło.

 

Dlaczego my?

  • Prosty i mocny
  • Niski poziom hałasu i duża oszczędność energii
  • Wysokie natężenie przepływu przy niskim obrocie na minutę
  • Równomierna dystrybucja powietrza
  • Silnik bez szczotkowy, magnetyczny (inwerter zamontowany w silniku)

 


Systemami wentylacyjnymi można zarządzać w trybie ręcznym (włącz/wyłącz) lub za pomocą rozbudowanych rozwiązań, które mogą regulować pracę całego systemu na podstawie wskaźnika temperatury i wilgotności otoczenia (wskaźnik THI) wykrywanych przez odpowiednie sondy. Obecny jest również anemometr do monitorowania natężenia wiatru i automatycznego zatrzymania wentylatorów, jeśli jest zbyt silny. W razie potrzeby w tej samej oborze można zdefiniować różne strefy z różnymi ustawieniami.

 

Wentylatory sufitowe – „helikoptery”

Mowa o wentylatorze z łopatkami umieszczonymi poziomo w stosunku do podłoża. Jego zadaniem jest przemieszczenie dużej ilości powietrza z małą prędkością w celu zapewnienia stałej cyrkulacji powietrza w środowisku, w którym żyją zwierzęta, rozpraszając gazy, które mógłyby zastygnąć w oborze (np. amoniak). Wyposażony w silnik bez szczotkowy (ze zintegrowanym inwerterem) zapewniają bardzo niskie zużycie energii i niski poziom hałasu.

Dostępna wersja o średnicy Air 2

– Wszystkie modele mają ten sam 5-łopatowy rotor

– Dostępne średnice to: 2,5-3-4-5-6-7 metrów

Wentylatory dwuramienne typu Cross

Wentylator Dual Blade to 2 łopatki dostępne w średnicy 2,5 lub 3m. Jest instalowany z nachyleniem 70 stopni w stosunku do podłoża i jest stosowany we wszystkich obszarach obory tj. na liniach paszowych i poczekalniach w połączeniu z systemem zwilżania oraz na stanowiskach.

 

Obecność tylko 2 ostrzy i mniejszego silnika bez szczotkowego pozwala na szybszą rotację w porównaniu do konkurencyjnego modelu. Dual Blade ma zaskakującą kombinację prędkości wypieranego powietrza i zużycia energii.

 

Model Dual Blade to rozwiązanie konkurencyjne cenowo, zapewniające wysoką wydajność przy bardzo niskich kosztach operacyjnych.

„Suszarka”

Suszarka może być używana wyłącznie w połączeniu z systemem nawadniająco-wentylacyjnym i pełni funkcję szybkiej suszarki. Dzięki niewielkim wymiarom suszarka może być instalowana w pomieszczeniach o niskim suficie. Suszarkę można w razie potrzeby wyposażyć w klatkę ochronną.

 

Nasz model suszarki, lekki i mały (1,3 m ø) jest wyposażony w 3 ostrza polimerowe o wysokiej wytrzymałości, jest zainstalowany pod kątem 70° do podłoża. Wyposażony w silnik bezpośredni (włącz/wyłącz), jest w stanie osiągnąć bardzo dużą prędkość, przepychając powietrze z prędkością powyżej 3m/s.

 

Zalety

  • Bardzo przystępna cena
  • Efekt szybkiego schnięcia
  • Niewielkie wymiary pozwalają na montaż suszarki w budynkach z niskimi sufitami.

Wentylator kompakt

Blue Fan to najlepsze rozwiązanie, gdy szukasz produktu małego, ale o wysokiej wydajności.

Ten wentylator kanałowy ma osłonę przód-tył, dzięki czemu nadaje się do niskich sufitów i ograniczonych przestrzeni.

Lekka i niewielka średnica (ø 0,85m) wyposażona jest w 5 mocnych łopat polimerowych i jest zamontowana pod kątem 70º do podłoża.

Może być zasilany standardowym bezpośrednim silnikiem elektrycznym lub bez szczotkowym silnikiem magnetycznym nowej generacji ze zintegrowanym falownikiem, który przepycha powietrze z prędkością ponad 3 m/s.

Blue Fan można sparować z naszym systemem chłodzenia Big Drops.

Kompaktowy rozmiar, wysoka wydajność i lekki kanał sprawiają, że wentylator ten jest idealnym rozwiązaniem do stworzenia efektu „tunelowego” niezbędnego do suszenia zwierząt.

System dysz grubokroplistych

Wiarygodni badacze wykazali, że najbardziej wydajnym systemem chłodzenia krów mlecznych jest system bezpośredni. TDM zaczął używać tego systemu kilka lat temu i można go dostosować do każdego rodzaju obory.

 

Charakterystyka techniczna:

Wzdłuż pasa paszowego zamontowana jest rura ze stali nierdzewnej z mosiężnymi dyszami, która rozprowadza duże krople wody bezpośrednio na zwierzęta. System ten najczęściej łączy się z instalacją systemu wentylacji, jak nasz model Cross, za pomocą którego jesteśmy w stanie obniżyć temperaturę ciała zwierząt dzięki ruchowi powietrza. Po zmoczeniu spryskiwaczami zwierzę jest osuszane wentylatorem, który umożliwia odparowanie wody na skórze zwierzęcia. Zaopatrzenie w wodę jest zarządzane przez panel sterowania elektrycznego zgodnie z wewnętrznymi warunkami środowiskowymi obory. Zlokalizowana dyfuzja wody o dużej kropli pozwala uniknąć problemów związanych z nieprawidłową fermentacją w ściółce i żłobie. Prosta instalacja i niskie koszty utrzymania.

Systemy zarządzania

AIR MODEL

Ta rodzina jednostek sterujących jest w stanie zarządzać złożonym systemem wentylacji, który integruje wentylację sufitową, wentylację pomocniczą i linie zwilżające.

 

Jednostki sterujące działają tylko w oparciu o temperaturę, T.H.I. i wilgotności (tylko AIR 2).

 

AIR1 pozwala zarządzać jednym obszarem, podczas gdy AIR 2 zarządza 2 obszarami. Ta ostatnia jednostka dodatkowo pozwala na ustawienie automatycznych wyłączników czasowych (wizyta weterynaryjna lub dojenie). Oba wyposażone są w wyłącznik bezpieczeństwa przed wiatrem bocznym, kontrolowany przez anemometr.

 

Alarm można ustawić tak, aby komunikował się, gdy temperatura lub T.H.I. przekroczyć punkt graniczny.

 

PODSTAWOWY MODEL MAN.DG

Nasza najprostsza jednostka sterująca, która pozwala klientowi ręcznie ustawić obroty.

Przeznaczony do zarządzania małą grupą wentylatorów lub gdy istnieje potrzeba indywidualnego zarządzania jednym wentylatorem.

Sterownik Master Farm

Do AIR 2 można podłączyć ekran dotykowy LCD, co pozwala na szybszy i łatwiejszy przegląd lub zmianę ustawień systemu.

Realizacje