Jak wybrać odpowiedni paszowóz? 5 ważnych elementów

Hodowla bydła przysparza jego właścicielom wielu codziennych obowiązków. Regularne karmienie zwierząt jest sprawą oczywistą, należy jednak zadbać również o odpowiednie przygotowanie karmy poprzez dokładne rozdrobnienie. Na szczęście mamy dziś zaawansowane technicznie maszyny rolnicze, które mogą zrobić to za nas!

Jaki paszowóz wybrać?

  1. Rodzaj paszowozu

Do wyboru masz dwa rodzaje tego urządzenia: samojezdne i zaczepiane. Pierwsze z nich najlepiej sprawdza się w dużych gospodarstwach rolnych. Jeśli hodujesz zwierzęta tylko na własny użytek, możliwe, że wystarczy Ci model zaczepiany.

  1. Pojemność

Ten parametr również związany jest z wielkością hodowli. Małym stadom powinno w zupełności wystarczyć kilka lub kilkanaście metrów sześciennych.

  1. System pracy

Chodzi tutaj o sposób i stopień rozdrabniania karmy, system mieszania oraz dozowania. Przed zakupem warto upewnić się, że poszczególne części wybranej maszyny są najwyższej jakości.

  1. Gabaryty maszyny

Aby urządzenie mogło poruszać się sprawnie, należy sprawdzić uprzednio wszystkie jego wymiary. Lepiej zrobić to przed zakupem, zamiast ryzykować utrudnionym manewrowaniem potężną maszyną rolniczą na terenie gospodarstwa!

  1. System wagowy

Nowoczesne systemy wagowe posiadają wiele inteligentnych funkcji, które umożliwiają nie tylko dozowanie karmy, ale także kontrolowanie właściwych proporcji. To klucz do przygotowywania zbilansowanych posiłków dla zwierząt.

Najlepszy paszowóz do gospodarstwa rolnego

Nie są to oczywiście wszystkie czynniki, które mają wpływ na decyzję o wyborze najlepszego paszowozu. Wymienione wyżej cechy dotyczą konkretnie tego rodzaju maszyny, który wyróżnia się specyficzną konstrukcją oraz specjalistycznym zastosowaniem. Jest to jednak urządzenie jak każde inne – decydując się na jego zakup, należy rozważyć także jego skuteczność oraz stosunek ceny do jakości. Warto również zwrócić uwagę na renomę producenta – opinie na jego temat w branży i dostęp do serwisu gwarancyjnego.

Jeśli planujesz wybór paszowozu dla swojego gospodarstwa rolnego, koniecznie zapoznaj się z ofertą włoskiej marki Sgariboldi. Sprowadzamy dla Was najlepsze i najbardziej niezawodne modele tej firmy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *